• Biorytm
  • Dzień urodzenia
  • Miesiąc urodzenia
  • Rok urodzenia

Dodany: 2011-12-12 13:26:35

 

Kuchnia holenderskaCała Europa jest niezwykle różnorodna pod względem tradycyjnych kuchni narodowych. Nie trzeba wcale daleko szukać, żeby odnaleźć coś ciekawego, niestandardowego i przede wszystkim smacznego. Restauracja gdańsk czerpie niekiedy całymi garściami z holenderskich zwyczajowych potraw.

 

Także w codziennym życiu często wykorzystujemy te wzorce, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. W kuchni holenderskiej królują bowiem dania jednogarnkowe na bazie ziemniaków, pożywne i sycące, pochodzące z tradycji prostych chłopskich posiłków. W polskich domach też często spotkamy takie potrawy, a i restauracja gdańsk chętnie je serwuje. Na obecny kształt kulinariów tego kraju wpłynęła zarówno jego historia jak i położenie.

 

Holandia jako kraj nadmorski obfituje w ryby, małże i skorupiaki, co przekłada się na ich częstą obecność na stołach w przeróżnej postaci. Restauracja gdańsk podaje na przykład dorsza smażonego na głębokim tłuszczu w cieście podobnym do naleśnikowego. Ponadto jako kraj posiadający kolonie zamorskie, od wielu wieków obfitował on w egzotyczne przyprawy: cynamon, goździki czy gałkę muszkatołową..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kuchnia holenderska
Nick: