• Biorytm
  • Dzień urodzenia
  • Miesiąc urodzenia
  • Rok urodzenia

Dodany: 2011-12-12 13:15:59

 

Kuchnia chińska Ze względu na postępująca globalizację, mamy obecnie łatwy dostęp do wytworów innych kultur. Tyczy się to także kuchni i tradycyjnych dla danego regionu świata potraw. Wiele znaleźć można lokali, które serwują egzotyczne dla nas potrawy – choćby orientalna restauracja gdańsk.

 

Dania chińskie są dość zróżnicowane jeśli chodzi o regiony tego ogromnego przecież kraju. W zależności od prowincji, głównymi składnikami potraw są: ryż, pszenne pieczywo gotowane na parze, ryby i owoce morza, różnorodne warzywa, mięso wieprzowe lub kacze, tofu (twarożek z mleka sojowego) oraz przyprawy takie jak sos sojowy, brązowy cukier, grzyby mun czy młode pędy bambusa. W większości przypadków potrawy smażone są na charakterystycznej patelni zwanej wok lub gotowane w glinianych naczyniach.

 

Restauracja gdańsk jednak, ze względów higienicznych, tego drugiego sposobu nie stosuje. Kuchnia chińska jest dość pikantna, co nie każdemu może odpowiadać. W miejscach takich jak restauracja gdańsk w karcie dań znajduje się najczęściej informacja o tym czy potrawa jest łagodna czy wręcz przeciwnie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kuchnia chińska
Nick: